Cimrmanovský střed Evropy ožije knihami. Havlíčkův Brod čeká 34. Podzimní knižní veletrh

Čtvrtek 3. říjen 2024, 13:14

Druhý říjnový týden všichni knihomolové tradičně zadávají do svých navigací cimrmanovský střed Evropy. Havlíčkův Brod totiž tou dobou pravidelně ožívá Podzimním knižním veletrhem. Symbolický ostrov knižní kultury vyroste letos v prostorách Kulturního domu Ostrov ve dnech 11.–12. října. Svůj stánek na něm postavíme i s Vydavatelstvím UP. Přivezeme mnoho zajímavých, populárně-naučných a odborných knižních novinek pro dospělé i dětské čtenáře.

Od filmu pro děti k filosofii pro dospělé

Od naší poslední návštěvy v Havlíčkově Brodě se nám pod rukama urodilo hned několik obsahově i vizuálně vymazlených knih. Těšíme se, až vám představíme unikátní komiksovou učebnici o filmu s příznačným názvem Filmouka, snímky doyena české reportážní fotožurnalistiky Vladislava Galgonka, průvodce po světě grafických tiskových technik Otisky soustředné mysli či vůbec první překlad zásadní konfuciánské knihy Mencius. Těšit se můžete i na další tituly z oblasti literatury, historie, lékařství či umění.

Ve stínu Kafky

Celý letošní rok se (nejen) napříč kulturně-literárním světem nese ve znamení 100letého výročí od úmrtí Franze Kafky. Fenomén pražské německé literatury však zahrnujte i další výrazné postavy, nemálo jich najdeme také v prostředí tzv. moravské německé literatury. V Havlíčkově Brodě vám některé z nich rádi představíme. Přivezeme například mystický okultní román Franze Spundy Bafomet, zapomenuté a znovu objevené Dvě pražské detektivky či knihu studií germanistky Ingeborg Fialové mapující výrazné postavy německy píšících českých autorů s názvem O německé literatuře pražské, moravské a židovské.

Na stánku nabídneme také publikace kolegů z Vydavatelství Filozofické fakulty Univerzity Palackého a samozřejmostí je, že všechny knihy si budete moci zakoupit minimálně s 20% slevou. Těšíme se na viděnou!