Knižní rekapitulace: Co nového jsme vydali v červenci, srpnu a září?

Pátek 4. říjen 2024, 9:08

Máme za sebou další čtvrtletí, a to je tradiční čas pro naši pravidelnou knižní rekapitulaci. Co vše jsme vydali během července, srpna a září? Rozrostla se nám naše vlajková lékařská edice Ars Medica. Připravili jsme nového komplexního průvodce, který udělá radost všem fyzioterpeutům a ergoterapeutům. Vydali jsme další díl edice mapující korespondenci Bohuslava Martinů s přáteli. A novinky máme také pro milovníky české literatury, teologie či přírodních věd. Samozřejmostí je i nová várka e-knih zdarma, včetně publikace s fotografiemi Jindřicha Štreita.

Tak račte rekapitulovat spolu s námi a kupujte či stahujte vše, co by vaše domácí knihovnička ocenila.

Hormonální antikoncepce: Zásady bezpečné praxe

Co všechno víme díky nejnovějším vědeckým poznatkům o hormonální antikoncepci? Jaká jsou její skutečná rizika a v jakých případech se jedná o nepodložené mýty? Druhé, upravené vydání publikace Petra Křepelky přináší komplexní přehled důležitých témat spojených s hormonální antikoncepcí v různých klinických situacích. Nahlíží na problematiku užívání antikoncepce adolescentními dívkami, ženami v klimakteriu, ale i působení antikoncepce ve spojitosti s kardiovaskulární morbiditou či nádorovými onemocněními.

Jemná a komunikační motorika

Fyzioterapeutky a fyzioterapeuti, ergoterapeutky a ergoterapeuti, radujte se! Jana Vyskotová napsala po oblíbené Terapii ruky další knihu, která se stane nezbytným pomocníkem a komplexním průvodcem při vašich léčebných rehabilitacích. Jemná a komunikační motorika nabízí přehledný souhrn typologie daných motorik, jejich fylogenetického a ontogenetického vývoje, a především přináší doporučení a tipy na testy jemné a komunikační motoriky často využívané v klinické praxi či ve výzkumu. Samozřejmostí je nespočet příkladů z praxe včetně fotografií, podrobných popisků a tabulek, takže o praktičnosti knihy netřeba polemizovat.

Milý Franku: I. Dopisy Bohuslava Martinů Franku Rybkovi z let 1941 až 1954

Korespondence mezi Bohuslavem Martinů a Frankem Rybkou je dalším svazkem korespondence skladatele s jeho spolupracovníky a přáteli. Často překvapuje svou bezprostředností, otevřeností a lehkostí, s níž skladatel žádal o rady i pomoc a popisoval každodenní události. Frank Rybka byl skladatelův přítel z mládí a od 40. let patřil k okruhu jeho nejbližších. Publikaci si můžete pořídit v tištěné i elektronické variantě.

Koupit knihu na VUP shopu.

Bohemica Litteraria 1. Studia 1982–2003 (autoři, díla)

Nahlédněte pod pokličku české literatury a poznejte výrazné (a mnohdy pozapomenuté) postavy tuzemské beletrie ze zajímavých literárněkritických i literárněhistorických perspektiv. Bohemica Litteraria 1 jsou prvním souborem studií a textů literárního historika Lubomíra Machaly. Ohlíží se v nich za autory, kteří vnesli do české literatury svěží vítr a osobité přístupy, ať už to bylo odborníky a čtenáři doceněno, či nikoliv. Vybrané texty se věnují třeba Milanu Kunderovi, Bohumilu Hrabalovi, Vladimíru Páralovi, Haně Andronikové nebo spisovatelům z olomouckého univerzitního podhoubí – Antonínu Bajajovi či Lucii Faulerové.

Koupit na VUP shopu.

Formace a poslání trvalého jáhna

Monografie Pavla Stušky je zamýšlena jako příspěvek k reflexi nad nezaslouženým darem jáhenského povolání a jeho formace a prožíváním. Mohla by posloužit jako podklad k formaci budoucích jáhnů i k permanentní formaci jáhnů působících v diecézní pastoraci.

Koupit knihu na VUP shopu.

Počítačové a robotické technologie v klinické rehabilitaci

Elektronická publikace nabízí přehled o vybraných počítačových a robotických technologiích, které se využívají k analýze i terapii poruch pohybového systému. Rehabilitační technologie jsou specifikovány se zřetelem na výtěžnost měření pro rutinní aplikace v klinické, především fyzioterapeutické, praxi. Kniha mj. poukazuje na nezastupitelnou úlohu sofistikovaných technologií při vyšetření pohybu, zejména s ohledem na možnost detailní analýzy pohybových subsystémů při tvorbě racionální platformy rehabilitační praxe.

Koupit e-knihu na VUP shopu.

Mineralogický systém. Přehled hlavních zástupců

E-kniha (případně kniha na CD) je určena pro budoucí učitele přírodopisu na základní škole a je doplňkovým studijním materiálem k výuce základů geologie. Srozumitelnou formou představuje gemologii – samostatný vědní obor, který se specializuje na přírodní i umělé drahé kameny. Publikace poskytuje základní informace o vlastnostech přírodních drahých kamenů, jejich rozšíření v přírodě a způsobech jejich zpracování. Je doplněna množstvím obrázků, dokumentujících krásu drahých kamenů.

Koupit e-knihu na VUP shopu.

Nová skripta pro studenty:

Nové e-knihy zdarma: